Porady stolarza

Trendy w branży meblowej, o których powie Ci dobry stolarz

 

Branża meblowa podlega aktualnym modom, co widać doskonale na targach wnętrz oraz wystawach designu w kraju i za granicą. Korzystając z usług doświadczonego stolarza możesz zamówić meble na wymiar w najnowszej stylizacji, aby wypełnić swoje otoczenie ciekawym wzornictwem. Co zatem będzie modne w najbliższych miesiącach?

Współpraca ze stolarzem przy tworzeniu niebanalnych wnętrz

Aby Twoje otoczenie wyglądało stylowo, warto wziąć pod uwagę poniższe propozycje.

1. Jasne drewno na ścianach

Surowce naturalne nie są domeną wyłącznie mebli na wymiar, czy blatów drewnianych. Drewno gości również jako dekoracja lub całkowite pokrycie ścian wewnątrz pomieszczeń. Innowacyjne pomysły dotyczą między innymi nowoczesnych odmian boazerii oraz specjalnych okładzin, na przykład w kształcie kwadratowych kostek na wybraną ścianę.

2. Ciemne drewno na podłogach

Lite deski drewniane w ciemnym kolorze dodają charakteru wnętrzom i tworzą kontrast z jasną powierzchnią ścian. Wykonane z surowców wysokiej jakości, odpowiednio zabezpieczone przed wczesnym zużyciem i uszkodzeniami mechanicznymi idealnie wypełnią wnętrza od przedpokoju po sypialnię. Dopełnieniem mogą być solidne listwy przypodłogowe.

3. Łączenie materiałów w meblach na wymiar i gotowych

Najbardziej inspirującym trendem są inkrustacje, czyli wtapianie różnych metali i tworzyw w drewno. Przykładem mogą być eleganckie złocenia, dodatek elementów szklanych w blatach ekskluzywnych biurek, a w najbardziej zaawansowanych modelach mebli łączy się ze sobą całe elementy z różnych materiałów, na przykład drewno i kamień.

4. Minimalizm form, niewielka ilość zdobień

Współpraca ze stolarzem daje nieograniczone możliwości co do wyboru wzorów i kolorów mebli, postaw jednak na umiar, aby nie przytłaczać wnętrz zbyt dużą liczbą detali. Dobry kierunek to proste i gładkie fronty meblowe, dyskretne uchwyty szafek i szuflad, spójność wszystkich mebli w danym pomieszczeniu. Estetyka nowoczesnych mebli bierze się właśnie z prostoty.

Ponadczasowe drewno w meblach na wymiar

Ideą tworzenia wyjątkowych mebli jest możliwość takiego doboru poszczególnych modułów, aby przestrzeń w Twoim mieszkaniu, biurze, czy innych dowolnych wnętrzach została zagospodarowana rozsądnie i z pomysłem. Inaczej niż w gotowych modelach ze sklepów meblowych, dzięki opcji mebli na wymiar zamówisz:

  • funkcjonalne systemy do niewielkich i nietypowych pomieszczeń, na przykład regał do sypialni na poddaszu,
  • znacznie bardziej rozbudowane meble do wnętrz wielofunkcyjnych, takich jak kuchnia z jadalnią i pokojem dziennym,
  • pojedyncze meble do uzupełnienia zestawień zamówionych wcześniej u stolarza, na przykład gdy potrzebujesz tylko biurka.

Wyznacznikiem innowacyjności mebli jest jednak nie sam projekt, lecz również funkcjonalność oparta na nowoczesnych technologiach.

Blaty drewniane współczesnych mebli to synonim jakości

Ważną cechą solidnych mebli jest odpowiednia klasa drewna użytego w procesie tworzenia blatów drewnianych lub innych dowolnych konstrukcji meblowych. Wykwalifikowany stolarz sprowadza do swojego warsztatu wyłącznie surowiec ze sprawdzonych źródeł, bez wad powierzchniowych i wewnętrznych.

Takie właśnie meble (na wymiar i w wersji gotowej do sprzedaży) można oglądać na imprezach wystawienniczych branży meblowej i takie tworzone są również w solidnych zakładach stolarskich.

W poszukiwaniu stolarza, który tworzy gustowne meble

Drewno nieustannie znajduje się w czołówce, gdy mowa o pracach wykonywanych przez profesjonalny zakład stolarski. To dobra wiadomość, ponieważ charakter drewna kojarzy się z domowym ciepłem, komfortem i rodzinną atmosferą. Nasz stolarz pomoże stworzyć idealne warunki do pracy lub relaksu w Twoim otoczeniu, łącząc trendy meblowe z użytecznością i ergonomią.