Porady stolarza

Meble kuchenne pod nietypowe zabudowy narożników

Pisząc o naszych realizacjach na terenie Bydgoszczy i innych miast chcemy zaznaczyć również obecność zleceń nietypowych, charakterystycznych, wyróżniających się na tle określonych kanonów mebli kuchennych. Mogą to być całe specyficzne projekty, albo część zestawu mebli, które wymagają określonych prac nad ich formą i kształtem. Przykład stanowią moduły, które z określonych powodów projektujemy na potrzeby kuchennych narożników.

O meblach kuchennych do małej lub dużej kuchni

Gdy mowa tylko o meblach kuchennych, bez uwzględniania dodatkowego wyposażenia i urządzeń AGD, zabudowę narożną definiować może obecność wyspy. Jeżeli wyspa jest miejscem na szuflady, szafki oraz schowki, zabudowa taka stanowi idealne dopełnienie niewielkiej kuchni w stylu nowoczesnym, a estetyczny wygląd i ukryte wnęki stanowią niewątpliwy atut.

 1. Sam blat pozostać może gładki, bez dodatkowych funkcji – sprawdzi się wtedy w kuchniach typu otwartego, a całość mebli występuje tutaj jako aneks kuchenny.
 2. Przy planach przebudowy kuchni lub dostosowania jej do większej liczby użytkowników, wyspę można szybko zdemontować i zastąpić na przykład stołem z kompletem krzeseł.
 3. Wyspa stanowi wizualne domknięcie strefy kuchennej, co wygląda korzystnie tak w małych, jak i dużych kuchniach, zarówno otwartych, jak też w formie osobnych pomieszczeń.

Po rozmowie ze stolarzem będziesz wiedzieć, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze w Twoim domu lub mieszkaniu.

Więcej informacji o meblach kuchennych  na stronie https://bydgoszczstolarz.pl/meble-na-wymiar/meble-kuchenne/

Zabudowa narożna pod zlewozmywak i pod płytę grzewczą

Meble kuchenne to ciekawe aranżacje również ze względu na możliwość zamontowania nietypowego wyposażenia. Dwie popularne opcje, których wdrożenie warto rozważyć, to szafki pod narożny zlewozmywak i narożną płytę grzewczą. W praktyce:

 • narożny zlewozmywak posiada jedną lub dwie komory, zależnie od założeń projektu; dostępność i różnorodność modeli od wiodących producentów sprawia, że możesz mieć pewność trwałości tych sanitariatów, a estetyka każdego zlewozmywaka to również kluczowa kwestia; przykładowe materiały wykonania:
  • stal emaliowana,
  • stal nierdzewna,
  • ceramika, granit,
  • tworzywa sztuczne,
 • narożna płyta grzewcza wyposażona jest zazwyczaj w 4 palniki, więc z powodzeniem może zastąpić tradycyjną kwadratową płytę grzewczą w Twoim gospodarstwie domowym; takie płyty tworzone są również przez producentów rozwiązań ceramicznych, elektrycznych i indukcyjnych, dlatego możesz wybrać pod kątem:
  • designu, który wpisze się w styl mebli kuchennych,
  • sposobu zasilania (gaz, prąd, indukcja i inne),
  • liczby palników/pól grzewczych.

Kuchnie, jako pomieszczenia, mają niemal zawsze standardowe pole kwadratu lub prostokąta, natomiast ze względu na pożądaną funkcjonalność tych wnętrz stale wzrasta zapotrzebowanie na pomysły dotyczące nietypowego zagospodarowania również mniej typowych przestrzeni. W poszukiwaniu inspiracji bazujemy również na innowacjach z dziedziny armatury oraz AGD. Nasz zakład stolarski to korzystne rozwiązania w każdym stworzonym projekcie.

Zagospodarowane wnętrze mebli kuchennych

Pod narożnym zlewozmywakiem i płytą grzewczą znajduje się przestrzeń do zagospodarowania. Nie występują na rynku piekarniki w tym kształcie, dlatego zasadne wydaje się uzupełnienie zestawu mebli kuchennych szafkami narożnymi. Ciekawą alternatywą są szuflady, które po otwarciu wyglądają jak grot strzały. Idealnie wpisują się one w kąt i pozwalają całkowicie wykorzystać przestrzeń.

Wiele rozwiązań klaruje się podczas ustaleń w zakładzie stolarskim, dlatego rozmowa ze stolarzem może stanowić istotny wstęp do zaprojektowania mebli, które dla Ciebie również będą nową odsłoną znanego dotychczas wyglądu i funkcjonalności.

Zamów meble kuchenne z montażem w Bydgoszczy

Inaczej niż w przypadku gotowych zestawach mebli kuchennych, meble tworzone na wymiar dają możliwość uwzględnienia indywidualnych potrzeb, łączenia rozbieżnych z pozoru opcji. W kuchniach pod wymiar zawiera się szereg korzyści – i tych widocznych na etapie tworzenia, i takich, które docenisz, gdy meble znajdą się już w Twoim domu. Szukasz stolarza w Bydgoszczy? Zachęcamy do skorzystania z naszych usług również przy realizowaniu projektów nietypowych.