Porady stolarza
projektowanie mebli kuchennych

5 argumentów za solidnym projektowaniem mebli kuchennych

Tworzenie projektu mebli kuchennych jest standardowym działaniem przed przystąpieniem do realizacji. Stolarz, który wykona wyposażenie Twoje kuchni, powinien mieć wzorzec, na bazie którego oprze swoje działania, aby efekt końcowy był zgodny z założeniami. Dobry projekt poznasz po dokładności zwizualizowania wszystkich elementów.

W meblach kuchennych każdy szczegół ma znaczenie

Pomoc stolarza może obejmować stworzenie nowego projektu, ale także udoskonalenie projektów już istniejących lub zmodyfikowanie ich pod kątem konkretnych potrzeb. Meblom kuchennym należy się przyjrzeć pod kątem detali zawartych w projekcie.

1. Ustawienie zgodne z funkcjonalnością pomieszczeń

Widoczne jest tutaj dostosowanie budowy i wielkości mebli do specyfiki danej kuchni, na przykład pod kątem obecności blatów względem okien, sposobu otwierania drzwi. Kwestie te są tym istotniejsze, im bardziej specyficzne wnętrza należy umeblować (przykład: niskie poddasze).

2. Kuchnie pod wymiar bez efektu przesycenia

Rozsądne projektowanie to uwzględnienie wolnych przestrzeni, niezagospodarowanych meblami. Często wystarczy zmienić rodzaj szafek lub wysokość szuflad, aby zmniejszyć ich ilość, a tym samym uniknąć przepełnienia tymi segmentami, które okażą się zbędne.

3. Gra w kolory i tekstury

Wiele może zdziałać indywidualne dobranie kolorów i wykończenia mebli, a to także jest uwzględnione w profesjonalnie wykonanym projekcie. Pełna gama kolorystyczna frontów i blatów daje realną możliwość kształtowania otoczenia poprzez zmianę barw na edytowalnym projekcie.

4. Łączenie pomieszczeń zawsze z korzyścią

Zdarza się, że gotowy projekt jest zaczątkiem bardziej radykalnych działań, gdy na przykład chcąc zastosować określone rozwiązania zdecydujesz się na wyburzenie poszczególnych ścian, aby połączyć kuchnię z jadalnią lub salonem.

5. Dodatki, dekoracje, akcesoria

Im bardziej szczegółowy projekt, tym więcej prac możesz zlecić osobom odpowiedzialnym za stworzenie mebli i zakup wyposażenia kuchni. Poza meblami kuchennymi, do projektu można włączyć konkretne tkaniny, rolety, oświetlenie i inne istotne elementy ozdobne lub użytkowe.

Więcej o meblach kuchennych na stronie https://bydgoszczstolarz.pl/meble-na-wymiar/meble-kuchenne/

Jak projektowane są kuchnie pod wymiar

Innowacyjne platformy projektowe, ale także pojedyncze programy graficzne, to obecnie nieograniczone możliwości precyzyjnego aranżowania wnętrz z uwzględnieniem wszelkich aspektów. W przypadku kuchni pod wymiar znaczenie będzie mieć:

  • położenie kuchni na planie całego domostwa,
  • rozmieszczenie przewodów doprowadzających wodę, gaz, energię elektryczną,
  • obecność gniazd elektrycznych oraz kontaktów,
  • wielkość i umiejscowienie sanitariatów oraz sprzętu AGD.

Współpraca ze stolarzem na etapie projektowania mebli kuchennych pozwala skonsultować wszelkie pomysły, aby docelowo wybrać te zasadne pod względem estetyki kuchni, ale też z uwzględnieniem jej ergonomiczności.

Meble kuchenne – ważna część domu

W projektowaniu mebli kuchennych najważniejsze jest myślenie stolarza o potrzebach zleceniodawcy. Osoba lub rodzina, dla której projektowana jest dana kuchnia, to nie tylko oczekiwanie na wygląd wnętrz, lecz również potrzeba stworzenia domowej atmosfery. Tę atmosferę można dopełnić solidnymi meblami pod wymiar, a tworzenie projektów w ramach usług stolarskich jest jednym z udogodnień na etapie rozpoczęcia współpracy.