Szafy na wymiar, zabudowy Bydgoszcz

Zamknięte w szafach ubrania, pościel, a także obuwie i akcesoria są odpowiednio uporządkowane, chronione przed kurzem i bezpieczne. Tworząc szafy na wymiar poznajemy najpierw oczekiwania Klientów, aby gotowe meble były faktycznie dostosowane do potrzeb użytkowników. Meble te są odpowiednie nie tylko do domu – mają z założenia charakter uniwersalny.

Główne kategorie szaf na wymiar w wersji nowoczesnej

Szafy na wymiar BydgoszczZe względu na budowę i funkcjonalność szaf, można je podzielić na modele:

  1. wolnostojące – w wersji samodzielnej lub jako część zestawu mebli na zamówienie; ich zaletą jest możliwość przemieszczania, co ma znaczenie podczas zmiany aranżacji wnętrz,
  2. wnękowe – zwane również szafami do zabudowy; pozwalają wypełnić daną przestrzeń, na przykład całą standardową ścianę lub „skosy” na poddaszu;
  3. narożne – odmiana szaf wnękowych, idealna do niewielkich pomieszczeń lub gdy chcesz maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

W szafach na wymiar znaczenie mają również same drzwi, które stanowią rodzaj stylizacji, a jednocześnie pełnią określoną funkcję:

  • drzwi przesuwne – idealne do wąskich, wydłużonych pomieszczeń, w których standardowe drzwi zajmowałyby zbyt wiele miejsca w pozycji otwartej,
  • drzwi uchylne – pozwalają na jednoczesny dostęp do całej zawartości szafy, dlatego sprawdzą się, gdy kilka osób korzysta z danej szafy jednocześnie,
  • oba rodzaje drzwi w jednym meblu – rozwiązanie kompromisowe, rzadko spotykane, lecz możliwe do wykonania w szafach na zamówienie.

Precyzyjne ustalenie szczegółów przed zleceniem realizacji pozwoli Ci zamówić dokładnie takie meble, jakich potrzebujesz.

Do domu i nie tylko, czyli wszechstronność szaf na zamówienie

Meble na wymiar to bogactwo projektów, materiałów wykonania oraz kolorystyki pozwala przygotować zestawy odpowiednie do wszystkich pomieszczeń, w których przechowywane są ubrania, przedmioty, urządzenia, czy dokumenty. Szafy na wymiar są zatem pomocne w wyposażeniu domów oraz mieszkań, a także pomieszczeń biurowych, hoteli, pensjonatów, placówek edukacyjnych.

Na trwałość mebli wpływa jakość drewna lub innych materiałów, z których wykonano poszczególne elementy, w tym również jakość zawiasów, prowadnic oraz wszelkich akcesoriów meblowych. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku szaf, biurek, czy mebli kuchennych na wymiar, które są najczęściej eksploatowane, dlatego również o takie detale dbamy w naszym zakładzie stolarskim.

Szafy na wymiar z montażem w Bydgoszczy i okolicy

W oparciu o dotychczasowe i bieżące realizacje związane z tworzeniem oraz montażem szaf na wymiar mamy pewność, że nasi Klienci z Bydgoszczy, a także z innych miast polecają nas swoim bliskim, zadowoleni z jakości usług. Również na Twoje zamówienie możemy wykonać dowolną szafę, albo zaproponować cięcie płyt meblowych do samodzielnej dalszej pracy.

Wybierz naszą stolarnię i przekonaj się, jak w prosty sposób wyposażyć wnętrza nowoczesnymi meblami.