Porady stolarza
Renowacja mebli

10 pytań i odpowiedzi, czyli renowacja mebli w pigułce, cz. 1.

Zlecając renowację mebli w ramach usług stolarskich z pewnością będziesz mieć okazję poznania specyfiki tego rzemiosła. Stosowane przed doświadczonych renowatorów metody sprawiają, że bez ryzyka uszkodzeń można odnowić nawet najbardziej wiekowe meble, nadając im pożądany kształt i określony charakter. W tym i kolejnym artykule odpowiemy na kilka kluczowych pytań – zachęcamy do lektury.

Renowację mebli powierz profesjonalistom

Trafiający do naszego zakładu stolarskiego w Bydgoszczy Klienci, którzy zlecają nam renowację mebli, to osoby świadome potencjału tkwiącego w starych komodach, szafach, stołach. Zawsze chętnie dzielimy się swoją wiedzą i przedstawiamy wszystkie możliwe rozwiązana.

1. Jak rozpoznać solidnych fachowców od renowacji mebli?

Najlepszą rekomendacją są polecania, ale jeżeli trafiasz do nas przez Internet, może Cię przekonać nasze długoletnie doświadczenie oraz dotychczasowe realizacje. Widać w nich jakość i precyzję.

2. Jak rozumieć termin „stare meble”?

To każde meble na wymiar, pojedyncze segmenty lub moduły, które ze względu na wiek wymagają odświeżenia. Mogą mieć kilkaset lub kilkanaście lat, nie tutaj określonej reguły.

3. Czy każdy mebel można odnowić?

W ramach usług stolarskich teoretycznie jest to możliwe, natomiast nie odnawiamy mebli bardzo spróchniałych, spustoszonych przez szkodniki. Zawsze dokonujemy wnikliwej oceny.

4. Jak renowacja zabezpiecza przed dalszym upływem czasu?

Oczyszczone, odnowione i zaimpregnowane drewno będzie służyć przez kolejne dekady. Podobnie zawiasy, zamki, obicia – ich wymiana sprawia, że dany mebel może cieszyć następne pokolenia.

5. Jaki jest czas oczekiwania na zakończenie realizacji?

Nasze pace trwają zazwyczaj od kilku dni, gdy odnowić należy klasyczny blat stołu, do kilku tygodni, gdy odnawiamy na przykład sekretarzyk z epokowymi intarsjami. Zawsze jednak przed rozpoczęciem prac podajemy przybliżony termin zakończenia zadania i wstępny kosztorys.

Współczesne usługi stolarskie Twoim sprzymierzeńcem

Dostępność do nowoczesnych preparatów, precyzyjnych narzędzi, a także urządzeń i akcesoriów stolarskich pozwala na sukcesywne wydobywanie dawnej urody mebli lub nadawanie im zupełnie nowego wyrazu. W ramach renowacji mebli możemy na przykład z leciwej szafki kuchennej stworzyć biurko w stylu industrialnym, a z dawnej meblościanki – meble na wymiar do pokoju nastolatka. Pomagamy:

  • odnowić meble i przedmioty, które mają wartość sentymentalną,
  • projektować wnętrza łączące w sobie nowoczesne moduły z meblami retro,
  • przygotowywać pełne wyposażenie meblowe pomieszczeń w oparciu o antyki,
  • wybierać meble, które faktycznie będą spełniać określoną rolę po renowacji.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać fachową pomoc i poradę bez dodatkowych kosztów KONTAKT

Więcej o tym, jak przeprowadzamy renowację mebli

Warto poznać dodatkowe aspekty naszych działań, w ramach poszczególnych renowacji. Mebli, które trafiają do nas jest na tyle dużo, że mamy możliwość stosowania wielu metod renowacyjnych oraz innowacyjnych preparatów o radykalnym działaniu.

Zapraszamy wkrótce na kolejny wpis o usługach stolarskich na miarę potrzeb.