Porady stolarza
meble biurowe od stolarza

Pokój dziecka, nastolatka, studenta – idealne biurka pod wymiar

 

Z meblami biurowymi na wymiar idzie w parze wiele udogodnień, które tworzone są na etapie projektowania i konstruowania poszczególnych elementów danego mebla. Inaczej niż w gotowych modelach ze sklepów meblowych, można tutaj zadbać o poszczególne aspekty związane z rozwojem użytkownika, jego potrzebami i upodobaniami. W naszym zakładzie stolarskim dbamy o detale od wyboru drewna po aspekty dekoracyjne.

Istotne kwestie w meblach biurowych na wymiar dla najmłodszych

Już dziecko w wieku przedszkolnym może mieć własne, wygodne biurko i będzie to trafiona inwestycja. Meblom biurowym na wymiar warto poświęcić uwagę, gdy powstają pierwsze dziecięce rysunki – odpowiedni blat i stabilna konstrukcja są idealnym miejscem do artystycznych zmagań.

  • W meblach na wymiar dla najmłodszych ważne jest BEZPIECZEŃSTWO. Zaokrąglone krawędzie oraz wolny domyk szafek i szuflad to jedne z kluczowych rozwiązań.
  • Nie mniej istotną cechą jest także ERGONOMIA biurka. Długi i szeroki blat oraz odpowiednia ilość miejsca pod biurkiem stanowią niezbędne minimum.
  • Z punktu widzenia dziecka najważniejszy będzie WYGLĄD i tutaj również współczesne stolarstwo przychodzi z pomocą. Dekoracyjne uchwyty, kolorowe okleiny, fantazyjne wzory szuflad – wszystko może być połączone w ramach jednej realizacji.

W niewielkich mieszkaniach biurka są często współdzielone przez dwoje dzieci – takie modele również wykonujemy w naszej stolarni.

Minimalistyczne meble na wymiar dla nastolatka

W naszych realizacjach mebli biurowych dominują meble do pokoju nastoletnich uczniów i uczennic. Te meble wyróżniają się określonymi cechami, natomiast na pierwszy plan wysuwa się kilka charakterystycznych wymagań.

  • MINIMALIZM form, czyli brak jakichkolwiek ozdobników, proste fronty o gładkiej powierzchni, stonowana kolorystyka.
  • Większa FUNKCJONALNOŚĆ, zwłaszcza, gdy na biurku należy ustawić monitor, a odrabianie lekcji wymaga dodatkowych szafek, szuflad.
  • Możliwość rozbudowy i UDOSKONALENIA, na przykład poprzez dodawanie nadstawek, kontenerków w zależności od potrzeb.

Nawet w małym pokoju można tak zagospodarować przestrzeń, aby biurko spełniało swoje zadanie w sąsiedztwie szafy na wymiar, czy innych mebli zaprojektowanych z pomysłem.

Nauka studenta i zadania dodatkowe w odpowiedniej oprawie

Specjalne mechanizmy montowane w konstrukcjach mebli biurowych sprawiają, że meble te „rosną” razem z dzieckiem, natomiast zazwyczaj jest to możliwe do określonej wysokości i przychodzi moment, gdy wymiana biurka staje się konieczna.

  • Przeznaczenie biurka studenckiego zależy często od kierunku studiów, dlatego postaw na WIELOZADANIOWOŚĆ. Nauka, wykonywanie projektów? Wystarczy odpowiedni mebel.
  • Warto zdecydować się również na INNOWACJE. Ostatnie lata to przewijające się wieści na temat zalet pracy w pozycji stojącej. Takie biurka również tworzymy w naszej stolarni (odpowiednio wysokie lub ze specjalną nadstawką).
  • Jeżeli chcesz poszukać inspiracji poza klasyką, polecamy INDUSTRIALIZM. Do drewnianych blatów idealnie pasują surowe metalowe konstrukcje.

W ramach współczesnych usług stolarskich masz niemal nieograniczone możliwości doboru stylu biurka i materiałów na jego wykonanie.

Ponadczasowe wytyczne w kwestii mebli biurowych

Użytkowanie biurka to często długie godziny spędzone w określonej pozycji. Z myślą o naszych Klientach i ich bliskich tworzymy meble estetyczne, trwałe i ergonomiczne. Od blatów drewnianych na wymiar po całe meble biurowe na wymiar, możesz zamówić daną usługę wraz z montażem. Obecne stolarstwo wyróżnia gama możliwości na mniejszy lub większy budżet.