Porady stolarza
Ekskluzywne meble biurowe

Dlaczego warto stać przy biurku? Więcej zalet mebli biurowych na wymiar

W poprzednim artykule dotyczącym mebli biurowych na wymiar pojawiła się wzmianka na temat biurek, przy których można pracować w pozycji stojącej. Dziś rozwiniemy ten temat, ponieważ takie meble również tworzymy i chociaż nie zdominowały dziedziny mebli do domu i biura, zyskują stale nowych zwolenników.

W meblach biurowych ważne jest idealne dopasowanie

Standardowe wersje biurek dają możliwość korzystania z jednego modelu przez lata, gdy krzesło ma odpowiednią regulację. Udogodnieniem jest oczywiście również możliwość regulowania wysokości samego biurka – tę opcję warto sprawdzić przed zakupem gotowego meble lub przed złożeniem zamówienia u stolarza.

Z meblami biurowymi do pracy w pozycji stojącej jest nieco inaczej. Tutaj już na etapie projektowania musimy wiedzieć, ile wzrostu ma użytkownik, aby optymalnie dobrać wysokość stelaża i wysokość umiejscowienia samego blatu. Oczywiście do wyboru masz kilka opcji:

  1. biurko bez regulacji – brak dodatkowych mechanizmów sprawia, że dostępna jest tylko pierwotna wysokość blatu; takie biurka sprawdzą się w przypadku dorosłych, którzy nie są już w fazie intensywnego wzrostu;
  2. biurko z regulowaną wysokością – gdy chcesz, aby blat drewniany był przydatny również do pracy w pozycji siedzącej; dwa poziomy możliwych ustawień sprawdzają się wtedy, gdy spędzasz przy biurku więcej niż 2-3 godziny;
  3. biurko ze specjalną nadstawką – może to być wersja ekonomiczna do zwiększenia funkcjonalności dotychczasowego biurka, lub rozwiązanie, które stworzymy wraz z wykonywaniem zupełnie nowego mebla.

Często pozycja siedząca przyczynia się do znużenia wykonywanymi czynnościami, a pracy brak dynamizmu. Stojąc zwiększasz swoją efektywność, odciążasz kręgosłup i sprawiasz, że rutynowe czynności nabierają nowego charakteru.

Perfekcyjne wykonanie i wysoka jakość w każdym modelu

Tworzenie biurek do pracy w pozycji stojącej bazować powinno na kilku kluczowych kwestiach, typowych dla mebli drewnianych. Należy dobrać odpowiednio:

  • surowiec – z drzew liściastych może to być między innymi buczyna, natomiast z iglastych sosna lub świerk; drewno lite zachowuje określoną barwę i usłojenie, dlatego na etapie projektowania możesz zdecydować, jak będzie wyglądać ostateczna wersja biurka;
  • wielkość blatu – szybkie prace w trybie „home office” odbywać się mogą na niewielkim blacie, gdy potrzebujesz jedynie laptopa, natomiast rysowanie projektów lub odrabianie prac domowych to potrzeba zorganizowania znacznie większej powierzchni;
  • stelaż – poza elementami odpowiedzialnymi za stabilność, w takich meblach biurowych na wymiar zamontować warto specjalną półkę u dołu konstrukcji, aby można było postawić na niej stopę; pozwoli to na przyjmowanie wyprostowanej, a jednocześnie swobodnej postawy.

Już przy wyborze spośród blatów drewnianych zauważysz, że współczesne stolarstwo daje wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego takie nowoczesne biurko wpisze się w przestrzeń dzieci i dorosłych, zależnie od ich gustu, hobby, zainteresowań.

Meble biurowe na wymiar inspirowane zdrowym stylem życia

Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej to zwyczaj, który możesz odmienić z pomocą nowoczesnego biurka. Siedząc przez kilka lub kilkanaście godzin w ciągu doby sprawiasz, że słabnie Twoja zdolność koncentracji, a ciało usztywnia się do zachowania odpowiedniej postawy.

W meblach biurowych, z których możesz korzystać w pozycji stojącej, uwzględniamy Twój styl życia, potrzeby i oczekiwania. Coraz więcej takich biurek pojawia się na rynku, natomiast we współpracy ze stolarzem możesz uzyskać model niepowtarzalny.