Porady stolarza
Szady na zamówienie od stolarza

Czysty przedpokój i szafy na wymiar – dobre połączenie

Bazując na dotychczasowych doświadczeniach w branży wykonawców mebli możemy stwierdzić, że jedną z ważniejszych potrzeb naszych Klientów jest chęć uporządkowania przestrzeni. W szafach na wymiar zmieszczą się zarówno ubrania, jak też obuwie oraz okrycia wierzchnie. Zamawiając u stolarza szafę do przedpokoju możesz zagospodarować każdą wnękę.

Jak rozplanować wnętrze szaf na wymiar do przedpokoju

Im mniejszy przedpokój, tym większej inwencji trzeba, aby odpowiednio dopasować wielkość szafy. Ważne, że zabudować możesz daną ścianę w całości, od podłogi po sufit albo tylko jej część.

Z szafami na wymiar zadanie jest ułatwione, ponieważ stolarz przygotuje dokładnie taką wielkość płyt meblowych, aby gotowy mebel był odpowiedni do montażu także w nietypowych wnętrzach i wnękach. Szafa z powodzeniem zastąpi:

 • zwykłe wieszaki na ubrania – kurtki i płaszcze powieszone w nieładzie na różnego rodzaju haczykach, znajdą swoje miejsce na wieszakach w szafie; im większa szafa tym więcej będzie miejsca również na okrycia wierzchnie gości;
 • szafkę na buty – odpowiednie cięcie płyt meblowych i ich mocowanie sprawia, że na etapie tworzenia szafy możemy wykonać w niej również specjalne półki na buty:
  • zamontowane w korpusie szafy, tak jak pozostała część wnętrza;
  • otwierane poprzez uchylanie, na wzór pierwowzoru takich szafek;
 • pojemnik na parasole – im więcej parasoli w domu, tym bardziej przydatna jest to opcja; w szafie również może być zamontowany specjalny pojemnik, ale sprawdzą się także specjalne wieszaki.

Jeżeli masz niewiele miejsca do przechowywania w mieszkaniu, poszczególne półki szafy w przedpokoju możesz także zapełnić na przykład sprzętem do sportów zimowych, czy walizkami. Twój styl życia i codzienne potrzeby będą najlepszym wyznacznikiem projektu szafy.

Skorzystaj z porady stolarza

Klienci, którzy zlecają nam wykonanie projektu szaf na wymiar mają często wiele wątpliwości, dlatego zawsze rzetelnie doradzamy:

 1. jaka szerokość szafy będzie odpowiednia,
 2. ile półek na buty warto zamontować,
 3. czy lepsze będą dla Ciebie drzwi otwierane standardowo, czy przesuwne,
 4. jaki surowiec lub tworzywo wybrać na fronty i korpusy szaf.

Na pomoc naszego stolarza możesz liczyć również w każdej innej kwestii związanej z projektowaniem i wykonaniem szafy, a dodatkowo możesz nam zlecić:

 • stworzenie innych mebli na wymiar do przedpokoju, na przykład osobnej szafki/szafy na buty,
 • przygotowanie listew przypodłogowych, spójnych stylistycznie z szafą, podłogą, kolorem ścian,
 • zaplanowanie mebli do przedpokoju otwartego na salon oraz do innych pomieszczeń łączonych.

Współczesne usługi stolarskie to sztuka komponowania surowców ze stylem i charakterem wnętrz. Nawet najmniejszy metraż może być przykładem udanych kompozycji.

Gdy zastanawiasz się nad funkcjonalnością szafy do przedpokoju

Poza wszystkimi wymienionymi wyżej aspektami istotna jest również swoboda korzystania z mebli, o której wielokrotnie wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach. Niemal każdy nasz Klient widząc gotowe szafy na wymiar sprawdza najpierw płynność otwierania drzwi i szuflad, gładkość przesuwania się drzwi na prowadnicach, ergonomiczność poszczególnych uchwytów i klamek.

We współpracy z solidnym zakładem stolarskim masz pewność, że te i pozostałe aspekty będzie testować doświadczony stolarz, zanim gotowe meble na zamówienie trafią do Twojego domu.

Od szafek i pawlaczy po szafy. Pod wymiar Twojego przedpokoju

Zamknięcie wielu funkcjonalności w szafach na wymiar sprawia, że jeden mebel z powodzeniem zastępuje kilka innych. Realizując oczekiwania naszych Klientów z Bydgoszczy i innych miast możemy pokazywać, że współpraca z zakładem stolarskim to rozwiązania zgodne z potrzebami.