Porady stolarza
Cechy mebli kuchennych na wymiar

Co warto ukryć, a co wyeksponować w meblach. Część 1: Porady stolarza

W tym i kolejnym artykule przedstawimy Ci możliwości dotyczące tworzonych przez nas kuchni na wymiar oraz innych dowolnych mebli. Kompetentny stolarz z powodzeniem zastosuje wszystkie te rozwiązania, aby Twoje meble spełniały określone funkcje. Pierwszą część przeznaczymy na kwestie związane ze sprytnym ukrywaniem poszczególnych elementów. Dowiesz się o działaniach, których początkiem jest często już cięcie płyt meblowych.

Zamów u stolarza szuflady bez widocznych prowadnic

PROWADNICE DOLNEGO MONTAŻU to alternatywa dla standardowych szuflad z prowadnicami mocowanymi po bokach, do niedawna nieodłącznego elementu w szufladach kuchni na wymiar oraz innych mebli. Obecnie stolarz może wykorzystać specjalne systemy montowane pod dnem szuflady, aby wszelkie elementy metalowe były niewidoczne.

Dodatkowe zalety takich prowadnic:

 • możliwość całkowicie bezpiecznego pełnego wysuwania szuflady,
 • kompatybilność z systemami cichego domyku szuflad,
 • możliwość zastosowania w szufladach o typowej lub niestandardowej wysokości.

Takie rozwiązanie zapewnia płynną i cichą pracę każdej szuflady.

Ukryte gniazda elektryczne nie tylko w kuchniach pod wymiar

GNIAZDA ELEKTRYCZNE WPUSZCZANE W BLAT lub we front również mogą stać się elementem kuchni na wymiar i innych mebli. Gdy nie podłączasz żadnych urządzeń, listwa stanowi spójną powierzchnię z blatem danego mebla lub z jego frontem, a same gniazda są całkowicie niewidoczne. Wystarczy jednak wcisnąć przycisk, aby odsłonić listwę i korzystać z zasilania.

Poza walorami estetycznymi ważna jest tutaj również:

 • uniwersalność zastosowań – od kuchni po salon, sypialnię, biuro,
 • indywidualne dopasowanie – jedno, dwa lub więcej gniazd w listwie,
 • innowacyjność – oprócz standardowych gniazd w listwie mogą być także porty USB.

Doświadczony stolarz pomoże Ci dokonać wyboru, gdy będziesz tego potrzebować.

Rozsuwane blaty jako pomysł na przechowywanie

SYSTEMY SCHOWKÓW W STOŁACH I ŁAWACH sprawiają, że meble te zyskują dodatkowe walory użytkowe. Obecnie możliwość zwiększenia powierzchni blatu po rozłożeniu to tylko jedna z zalet. Równie ważne są specjalne podblatowe schowki, w których zmieścisz dodatkową zastawę stołową w jadalni, drobne gadżety w kuchni, czy zapasowe piloty w salonie.

Odpowiednie cięcie płyt meblowych i solidny ich montaż to w efekcie:

 • prosta obsługa, gdy potrzebujesz szybko rozłożyć lub złożyć stół/ławę,
 • możliwości przechowywania dostosowane do Twoich potrzeb,
 • bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów i produktów.

W taką funkcjonalność możemy wyposażyć również biurka na wymiar oraz inne meble.

Pozostałe prace, które możesz zlecić stolarzowi

Do najbardziej powszechnych rozwiązań, mających na celu poprawę estetyki wnętrz należy maskowanie wszelkich przewodów, zarówno tych od poszczególnych zasilaczy, jak również doprowadzających sygnał do telewizora, modemu lub routera. Przy takich realizacjach w pracy stolarza sprawdzają się między innymi:

 • specjalne osłony tkane, służące do ochrony delikatnych i cienkich przewodów,
 • organizery kabli w postaci elastycznych konstrukcji z tworzyw sztucznych,
 • listwy maskujące, wykonane między innymi z materiałów drewnopodobnych.

Stonowane kolory oraz dyskretne wzornictwo idealnie wkomponują się w dowolny styl mebli kuchennych na wymiar oraz wszelkich mebli tworzonych na indywidualne zamówienie.

Współpraca projektanta, stolarza oraz dostawcy akcesoriów meblowych

Usługi naszego zakładu stolarskiego w Bydgoszczy łączą w sobie wdrażanie innowacji z potrzebą usprawniania codziennych czynności w Twoim domu lub firmie, dlatego umiejętnie podchodzimy do kwestii związanych z meblami na zamówienie. Nasi projektanci tworzą wizualizacje, które stanowią podstawę prac stolarza nad konkretnym modelem lub zestawem mebli z możliwością zastosowania określonych udogodnień od akcesoriów meblowych po całe nowoczesne systemy.

W kolejnym artykule przeczytasz o tym, co warto wyeksponować w kuchniach na wymiar i innych meblach użytkowych. Zapraszamy do lektury już wkrótce.