Porady stolarza
meble biurowe z zakładu stolarskiego

4 zalety usług stolarskich w dziedzinie mebli biurowych

Pomieszczenia biurowe to jedna z kategorii wnętrz, w których meble na zamówienie pozwalają zagospodarować najmniejszą nawet przestrzeń w sposób przemyślany i nowoczesny. Zlecając usługi stolarskie profesjonalistom wybierasz alternatywę dla gotowych modułów mebli, więc możesz mieć pewność, że każdy blat drewniany, szafka czy szufla zostaną stworzone w oparciu o indywidualne ustalenia.

Mocne strony obecnych usług stolarskich

Pomijając kwestie oczywiste, czyli możliwość dobrania mebli do indywidualnych potrzeb użytkowników, ze współpracy z zakładem stolarskim wynika również kilka innych istotnych korzyści.

  1. Rozwiązania oparte na nowoczesnych systemach – inaczej niż w wielu gotowych meblach modułowych, dostępnych w sprzedaży detalicznej, zamówione przez Ciebie biurka na wymiar mogą być wzbogacone o innowacyjne systemy, niedostępne często w meblach z marketów, na przykład: opcje regulowania wysokości, szuflady wyposażone w prowadnice o zwiększonej stabilizacji bocznej, blokujące samoczynne wysuwanie się szuflad.
  2. Wyższa jakość mebli – w parze z ceną usług stolarskich idzie jednocześnie jakość blatów drewnianych i płyt meblowych, które łączone są umiejętnie, aby stanowić trwałą całość jako wyposażenie biur. Meble od stolarza wyróżnia możliwość dobrania materiałów na życzenie, co jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy interesuje Cię wyłącznie określony gatunek drewna, rodzaj oklein lub akcesoriów meblowych.
  3. Zabudowa pomieszczeń nietypowych – paradoksalnie dotyczy to nie tylko małych wnętrz na poddaszu, lecz również bardzo przestronnych pomieszczeń, które trzeba odpowiednio zagospodarować. Projekt mebli na wymiar pozwala uniknąć przypadkowych połączeń, a efektem jest zawsze spójność funkcjonalna i estetyczna. Wszystkie blaty, fronty i płyty meblowe docinane są na określony wymiar.
  4. Kontakt ze stolarzem w trakcie realizacji – ma to znaczenie dla Klientów, którzy chcą być informowani o zakończeniu poszczególnych etapów prac nad danym zamówieniem. Na życzenie Klienta możemy wysłać również zdjęcia gotowych modułów przed rozpoczęciem ich montażu w biurze. Oczywiście nie zmieniamy wcześniejszych ustaleń, takie kontakty mają wyłącznie charakter informacyjny.

W kanonie mebli biurowych nieustannie przyjmujemy zasadę, że przestrzeń ma służyć pracownikom, dlatego pomagamy rozsądnie tę przestrzeń zagospodarować.

Biurka pod wymiar do efektywnego użytkowania

Perspektywa godzin pracy spędzonych przy biurku inspiruje producentów mebli do tworzenia rozwiązań wzmagających wydajność pracowników. Widoczne jest to w kolekcjach wiodących marek, a za sprawą usług stolarskich może być dodatkowo udoskonalone w biurkach na wymiar.

Drobne z pozoru kwestie będą istotnym ułatwieniem:

  • grubość blatu, która powinna wynosić 22-28 mm (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998),
  • stabilność konstrukcji biurka, niezależnie od tego, czy materiał wykonania jest taki sam jak w przypadku blatu, czy inny,
  • przestrzeń pod biurkiem na tyle duża, aby pracownik mógł wygodnie siedzieć, a po zakończonej pracy wsunąć tam siedzisko fotela.

Tworzone indywidualnie modele nie wymagają specjalnych systemów regulacji, ponieważ wysokość blatu dostosowana jest do wzrostu danego pracownika. Pozwala to wyeliminować koszt zakupu zaawansowanych systemów wbudowanych w konstrukcję biurka.

Od drewnianego blatu po wszechstronne usługi stolarskie

Bazując na specjalistycznym parku maszynowym i zaawansowanych technologiach można stworzyć meble biurowe, które przez lata będą służyć Tobie i Twoim pracownikom z niezmienną wytrzymałością. Dotyczy to wszelkich systemów meblowych, szaf, biurek. Na wymiar wykonywane są one po wcześniejszych ustaleniach co do zakresu usług stolarskich, więc efekt będzie zawsze zgodny z oczekiwaniami.